اخبار و گزارش ها

دبیرخانه کارگروه «فقه و محیط زیست» در قم راه اندازی خواهد شد

دبیرخانه کارگروه «فقه و محیط زیست» در قم راه اندازی خواهد شد

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دبیرخانه کارگروه «فقه و محیط زیست» با حضور اعضای منصوب سازمان در قم راه اندازی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدحسین بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در جلسه مشترک با اعضای کارگروه فقه و محیط زیست، از راه اندازی دبیرخانه این کارگروه به زودی در قم خبر داد و گفت: هرکدام از استانهای کشور بر اساس توانمندی و ظرفیتی که در حوزه های مختلف دارند، با ابلاغ سازمان پرچمدار موضوع خاصی شده اند که استان قم نیز پرچمدار موضوع اسلام و محیط زیست است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عضو كارگروه فقه و محيط زیست نیز در این جلسه بر ضرورت تولید فکر و اندیشه و محتوای مناسب رسانه ای در این کارگروه تأکید کرد و گفت: این کارگروه بر اساس آیات قرآن کریم و روایات معصومین(ع)، باید تمامی ابعاد و جنبه های دینی و اخلاقی در حوزه محیط زیست را مدنظر قرار دهد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین برجی عضو کارگروه فقه و محیط زیست در این جلسه با بیان اینکه باید طرح جامعی در رابطه با این موضوع تهیه شود، خاطرنشان کرد: در حوزه محیط زیست، نیازمند نهضت فرهنگسازی هستیم و باید تلاش کنیم مسائل زیست محیطی به زبان ساده و با رعایت تمامی مؤلفه های علمی در اختیار اقشار مختلف مردم قرار بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین فهیمی عضو کارگروه فقه و محیط زیست نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزه های دینی در فرهنگسازی زیست محیطی در جامعه، خواستار بهره مندی از همه ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف کارگروه شد و گفت: برای دستیابی به این اهداف متعالی، می توان مبلغان حوزه های علمیه برادران و خواهران را با این مسائل بسیار مهم آشنا کرد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید