اخبار و گزارش ها

دبیرخانه «کارگروه فقه و محیط زیست» در قم راه اندازی شد

با حضور معاون سازمان محیط زیست کشور؛

دبیرخانه «کارگروه فقه و محیط زیست» در قم راه اندازی شد

قم ـ دبیرخانه «کارگروه فقه و محیط زیست» با حضور معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در اداره کل محیط زیست استان قم راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، نورالله مرادی در جلسه ای با حضور اعضای دبیرخانه فقه و محیط زیست در اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قم در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه در سال های گذشته با غفلت و فراهم نیامدن فرصت و شرایط برای شناخت و تبیین آموزه های دینی اسلام در حوزه محیط زیست، اخلاق سکولار در این عرصه جاری شده است که این کم کاری ها را باید جبران کنیم.

وی در ادامه افزود: باید تلاش کنیم با تکیه بر آیات و روایات و منابع دینی، آموزه های اخلاقی در حوزه محیط زیست را به زبان روز دنیا تولید و در سطح ملی و بین المللی در اختیار همه مردم و مسؤولان قرار دهیم تا نقش مؤثری در بهبود وضعیت محیط زیست برای آیندگان ایفا نماییم.

معاون آموزش سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت برگزاری جلسات منظم و مستمر دبیرخانه برای استفاده از این فرصت ارزشمند که در دولت انقلابی سیزدهم فراهم آمده است، تأکید کرد و گفت: حفظ و حراست از محیط زیست مصداق عمل صالح بوده و هرچه در این مسیر تلاش و مجاهدت داشته باشیم، دارای اجر و ارزش خواهد بود.

وی در پایان، شهر مقدس قم را دارای جایگاهی بی نظیر در تولید و انتشار دانش و علوم انسانی در حوزه محیط زیست دانست و گفت: ما در دبیرخانه فقه و محیط زیست باید از هرگونه کار نمایشی فاصله گرفته و با برنامه ریزی جدی و اقدامات درست، به نتایج مثبت و مؤثری در این عرصه بسیار مهم دست پیدا کنیم.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید