اخبار و گزارش ها

مردم پای کار حفظ محیط زیست در کشورمان باشند

معاون آموزش سازمان محیط زیست کشور:

مردم پای کار حفظ محیط زیست در کشورمان باشند

قم ـ معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست، همه شهروندان باید به میدان عمل آمده و پای کار باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، نورالله مرادی در نشست با تشکل های مردم نهاد محیط زیست استان قم با بیان اینکه ما به جایگاه و توانمندی این تشکل ها اعتقادی راسخ داریم، اظهار داشت: دولت سیزدهم به دنبال مردمی سازی در تمامی حوزه ها و رفع مشکلات کشور با استفاده از توان و ظرفیت اقشار مختلف مردم است.

وی با بیان اینکه دین و فرهنگ ما مشحون از آموزه های زیست محیطی است، اما آنها را استخراج و منتشر نکرده ایم، خاطرنشان کرد: بدون تردید ادارات کل حفاظت محیط زیست نمی توانند اقدامات گسترده ای برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست در همه جنبه ها و ابعاد داشته باشند و برای این مهم، شهروندان باید به میدان عمل آمده و پای کار باشند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور بر ضرورت گسترش آموزش های زیست محیطی در جامعه از سنین کودکی و خردسالی تأکید کرد و گفت: نظام آموزشی در کشورمان باید از همان دوران پیش دبستانی و ابتدایی، آموزش محیط زیست را در دستور کار قرار دهد و قطعاً وجود یک درس محیط زیست در کلاس یازدهم کارآیی چندانی ندارد.

وی در پایان با بیان اینکه تشکل های مردم نهاد باید نسبت به اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگسازی زیست محیطی در جامعه اهتمام داشته باشند، تصریح کرد: ذهن و اندیشه مردم به ویژه کودکان و نوجوانان، باید کاملا منطبق با مؤلفه های زیست محیطی و در راستای حفظ و حراست از این موهبت های الهی در کشورمان باشد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید