اخبار و گزارش ها

کنگره شهدای محیط بان فرصت مغتنمی برای یادآوری مظلومیت محیط بانان است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

کنگره شهدای محیط بان فرصت مغتنمی برای یادآوری مظلومیت محیط بانان است

قم ـ
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدحسین بازگیر روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در سخنانی اظهار داشت: حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست، از نظر دینی، اخلاقی و قانونی یک وظیفه و تکلیف همگانی است و آحاد جامعه باید نسبت به این مسأله خطیر و حساس، تعهد و دغدغه داشته و در میدان عمل حضوری مؤثر داشته باشند.

وی با بیان اینکه محیط بانان در خط مقدم حفاظت از محیط زیست به صورت شبانه روز در عرصه های طبیعی حضور دارند، خاطرنشان کرد: محیط بانان قهرمانانی هستند که مجاهدانه در برابر تعدی ها و تخلفات طبیعت ستیزان و ناآگاهان ایستاده اند و لحظه ای عقب نخواهند نشست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به ازخودگذشتگی و رشادت محیط بانان برای دفاع از آب و خاک و تنوع زیستی کشورمان، تصریح کرد: این همان سرزمینی است که برای وجب به وجب آن، خون پاک هزاران شهید والامقام تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه هرگونه آسیب و تخریب در محیط زیست، اثرات جبران ناپذیری در طبیعت برجای میگذارد، اظهار داشت: امروز محیط بانان با حداقل نفرات و با وجود همه محدودیت ها و کمبودها و در گرمترین، سردترین، دورترین و بی امکانات ترین مناطق، طبیعت را نجات می دهند.

بازگیر با اشاره به برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت ۱۲۲ محیط بان شهید محیط زیست و ۱۰ محیط بان شهید دفاع مقدس در روز دوم آذرماه در شهر اهواز، گفت: این آیین باشکوه فرصت مغتنمی برای گرامیداشت نام و یاد محیط بانان مظلومی است که در دفاع از آب و خاک این سرزمین، خون پاکشان به ناحق ریخته شده است.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید